Kranio-sakrální terapie

Čtení záznamů z těla v absolutním bezpečném prostředí, tichu a v hluboké relaxaci,

 zaměřené na obnovu původního stavu zdraví a potence.

Tělo je informace...

V bezpečném prostředí s pokorou a v soucitu kranio-sakrální terapie podporuje zdraví,  regeneraci všech tkání, léčení, rovnováhu, propojuje  klienta s čirým bytím a otevírá tvůrčí osobní sílu.

V průběhu našeho života se vlivem prodělaných nemocí, úrazů, námahy, stresu, nepříjemných zkušeností a emocionální trauma vytvářejí v našem psychofyzickém systému místa, v kterých vzniknou bloky a napětí. Kraniosakrální terapie uvolňuje toto napětí, aby se celé tělo uvolnilo. Zablokované místo se regeneruje, bolest mizí, celý organismus se harmonizuje a proudí do něj nová energie a vitalita. Na základě principů kraniosakrálního systému se zlepšují přirozené tělesné léčebné procesy 

Kranio-sakrální terapie je práce s tělem, na lehátku kdy se terapeut klienta dotýká víc než jemnými doteky na konkrétních částech těla a odblokovává STRES a paměťové vzorce v tkáních, uložené emoční reakce, či fyzické nemoci, zklidňuje hyperaktivitu.  Také zároveň aktivuje to, co je oslabené, dodává tělu zdroj při dlouhodobé pasivitě, nemožnosti se pohnout v živote dále, při depresích či při tělesném či psychickém vyčerpání, když člověk nežije svůj život...

Cílem kranio-sakrální terapie je dostávat vše v systému těla do rovnováhy, pružnosti a flexibility.

V těle jsou uloženy všechny vzorce napětí a také otisky celé naše minulosti. Práce  kranio-sakrální terapie s klientovým systémem těla je zaměřená na zdraví a jeho obnovu! 

Když se duševní a fyzická stránka člověka spojí s vnitřním řádem, objeví se široká cesta pro uvolnění obrovské síly....

Kraniosakrální osteopatie a kraniosakrální biodynamika jsou jemné metody, které urychlují a zesilují samoléčebné schopnosti lidského organismu. Kraniosakrální terapie podporuje vaše tělo vrozenou schopností k rovnováze, obnovit a uzdravit se, stejně jako pomáhá snižovat stres a vytvořit si základní energii. Terapeut cítí napětí v těle a pomáhá ho uvolňovat pohodlným způsobem. Tato metoda má své pozitivní výsledky na lidské tělo i duši. 


Kraniosakrální terapie působí zejména v těchto oblastech:

Zdravotní obtíže:

 • problémy s POHYBovým ústrojím, CNS, svaly,

 • BOLESTI zad, páteře a kloubů, chronické bolesti končetin

 • bolest kloubů, artritída, artróza osifikace
 • degenerativní změny páteře – skolióza, lordóza

 • bolest hlavy, migréna, tinítus

 • bolesti žaludku, či  problémy u dalších vnitřních orgánů

 • SEXUALITA a močový systém, ledviny, vaječníky, bolestivá menstruace

 • alergie astma

 • vysoký, nízký tlak

 • roztroušená skleróza

Psychické a psychosomatické obtíže, stres, neschopnost se uklidnit

 • deprese, vyčerpání, únava

 • STRES, NAPĚTÍ ... strach, zlost, smutek, vzdor - vyčerpaný systém těla
 • chronický únavový syndrom

 • syndrom vyhoření

 • nespavost

Trauma a post-traumatické symptomy

 • následky nehod a úrazů

 • pooperační obtíže

 • emoční a tělesné šoky, TRAUMY

 • pocity odcizení, úzkosti

Podpora pro těhotné a děti

 • vhodná příprava na porod i po-porodní integrace

 • rozpouští porodní i prenatální traumata

 • upevňuje vztah mezi matkou a dítětem

 • hyperaktivita dětí, poruchy učení, ADHD

Podpora v osobním rozvoji

 • celková harmonizace a POSÍLENÍ organismu

 • umožňuje načerpat energii a odpočinout si na velmi hluboké úrovni

 • nízká SEBEDŮVĚRA, malá vůle dotahovat věci do konce, bez životní stability

 • ODPOJENÍ OD VLASTNÍ ENERGIE, TVOŘIVOSTI, SVÉ VNITŘNÍ SÍLY:

To co se děje v těle klienta se těžce popisuje slovy.  Klienti mi u kranio-sakralní biodynamiky popisují stav jako proudění, mravenčení, zvětšování, absoutní relax, regenerace. Jeden úžasný člověk si dal tu práci vytvořit virtuální video, kde je vidět, co se děje se samotným tělem při kranio-sakralní biodynamice :

1. Co je kranio - sakrální systém

Kranio-sakrální systém představuje vnitřní prostředí pro vývoj, růst a funkční schopnosti mozku a míchy od embryonálního vývoje až do smrti. Jeho rytmus vypovídá o jevech uvnitř organismu a o stavu vnitřních orgánů. Ovlivňuje a zároveň je i ovlivňován nervovým, svalovým, kardiovaskulárním, lymfatickým, endokrinním a respiračním systémem. 

2. Jak kranio-sakrální terapie probíhá

Typické ošetření kranio-sakrální terapie trvá přibližně hodinu, a koná se v klidném prostředí. Jako klient budete i nadále plně oblečen ideálně v pohodlném oblečení a budete odpočívat na pohodlném lehátku. Terapeut má lehký kontakt s vaší hlavou, spodní části páteře a dalších oblastech a podporuje vaše tělo, aby se uvolnilo a začalo dělat změny, které potřebuje. Protože tělo funguje jako celek, terapeut se může zaměřit i na jiné oblasti, než kde se vyskytují vaše příznaky.

3. Jak často kranio-sakrální terapii absolvovat? 

Někdy lidé hlásí úlevu již po jednom až dvou sezeních. U dlouhodobých problémů je však zapotřebí víc setkání. Někteří lidé zjišťují, že mají prospěch z pravidelné léčby po delší dobu, a všímají si zlepšení jejich fyzických nebo emocionálních příznaků. Mají pocit, že mají větší povědomí o jejich vlastních potřebách a že se kvalita jejich života je zlepšila.

Čím déle problém trvá, tím víc ošetření je potřeba. Systém těla se někdy potřebuje silně zazdrojovat, aby tělo mělo dostatek síly na to, se uzdravit.

4. Kontraindikace kranio-sakrální terapie

 • nitrolebeční a nitropáteřní krvácení, mozkové nádory, záněty a podlitiny v akutním stadiu v oblasti hlavy
 • nedávná mozková příhoda (terapii lze začít až po 3 měsících)
 • akutní operace, čerstvé úrazy hlavy a páteře, zlomeniny lebečních kostí, kosti křížové, kostrče
 • nitrolebeční aneurysma
 • herniace (vyhřeznutí prodloužené míchy)
 • hydrocephalus (nadměrné hromadění mozkomíšního moku v mozkové tkáni)

5. Co po terapii?

Ideálně klidový režim. nedoporučuje se silové cvičení, nebo jiné přetěžování těla, mysle, či psychiky.

vaše milá zpětná vazba... 


"Eričko, kranio terapie byla hodně relaxační a povzbuzující. přesně jsi mi diagnostikovala to, co jsem potřebovala vědět a shodovalo se to všechno i když jsi o tom nic nevěděla. Bylo to fascinující. A hlavně to, co se odehrávalo v hlavě. Věděla jsem, že to bude nářez, když se to začalo vyplavovat napovrch. Pak mě večer bolela hodně hlava, ale to vím, že se to čistilo :). Bylo to úžasné, těším se na další opakování :)" "Moje hlava stále bojovala a moje myšlenky se nedaly zastavit.

Při tvé terapii jsem se poprvé za poslední roky dokázal uvolnit natolik, že jsem se cítíl jakou součást vśeho vesmíru. Moje mysl byla tak klidná a vyrovnaná, bez jediné myšlenky. Byl to silný, úžasný zážitek a moje mysl se výrazně sklidnila. Děkuji""Přišel jsem k vám hodně unavený a vyčerpaný, byl jsem na pokraji sil. Zpočátku se mi nedařilo se uvolnit, ale pak se to prolomilo.

Vaše terapie byla pro mne osvobozující, dospěli jsme v ní k vyřešení všeho potřebného a nakonec bylo moje tělo bez nejmenšího stresu. Ležel jsem odevzdaně a takový klid jsem ani v srdci, ani v těle nikdy předtím necítil. Byla to nádhera.

Cítil jsem absolutní vyrovnanost a ozdravnou sílu.

Dodatečně mi bylo u lékaře řečeno, že jsem prodělal únavový syndrom. Děkuji mnohokrát."Už dlhšie ma trápili bolesti v oblasti podbruška . Bola som zvedavá a trošku som sa aj bála, ale Erikin hlas a príjemné dotyky ma veľmi rýchlo uvoľnili. Terapia prebiehala pri jemnej hudbe, ktorá navodila celkový pocit relaxu a pohody. Postupne sa Erike podarilo uvoľniť nielen moje telo ale aj moju myseľ. Cítila som sa veľmi dobre a zažila som uvoľnenie aké už dlho nie. Opadol zo mňa všetok stres. Po ukončení terapie so mnou Erika viedla krátky rozhovor o orgánoch môjho tela a ich zdraví /problémoch. Bola som veľmi prekvapená, keď mi presne popísala aj veci o ktorých nemohla tušiť. 100%- né uvoľnenie v podbrušku pretrvalo asi 7 dní. Bol to skvelý pocit, ktorý však strieda veľké napätie. Preto ma trošku mrzí vzdialenosť terapeutky, lebo k nej nemôžem hocikedy zájsť a opäť zažiť "znovuzrodenie".  

"Terapie byla pŕíjemná a pocítila jsem hluboky relax a klid , jakoby se svět zastavil. Cítila jsem v tele šimrání na určitých místech , ale bylo to zajímavé.

Léky od bolesti beru každé ráno, inak by jsem se nehla. po terapii jsem se na druhy den postavila uplné bez bolestí!!! prvý krát za celé léta a dokonce jsem prošla i vyřizováni po městě!!!

Musím se pŕiznat, že se mi vytislki až slzy radosti do očí jak jsem byla šťastná. Moje bolesti jsou opět spátky. Vím, že vyhřezlá plotýnka se nespraví za jednu hodinu a tak se budu těšit na další stekání.

Děkuji Eričko!!! byl to úžasný zážitek..."

Ahoj Eriko, moc ti děkuji !!! to jak si mi dokázala zastavit hlavu (neustále myšlenky) je neuvěŕitelný, děkuji Vytvořte si webové stránky zdarma!